I GRUDNIOWE ŻYCZENIA

II ŚWIĘTA ZA PASEM

III ŚWIĄTECZNE TRADYCJE

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze:

I Swobodne wypowiadanie się na temat swoich pragnień i marzeń, rozwijanie ekspresji twórczej, wprowadzenie liczby i cifry 6 w aspekcie kardynalnym, porządkowym, miarowym, doskonalenie umiejętności ilustrowania ruchem opowieści, rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez nazywanie kierunków na kartce papieru, odczytywanie charakterystycznych punktów na mapie – wskazywanie miejsca zamieszkania Mikołaja, wprowadzenie litery k, K, doskonalenie umiejętności matematycznych poprzez podejmowanie czynności dodawania i odejmowania, stosowania liczebników porządkowych, kształtowanie umiejętności interpersonalnych, rozwijanie umięjętności obdarowywania i przyjmowania prezentów.

II Doskonalenie umiejętności budowania wypowiedzi zawierającej określone słowo dotyczące porządków, rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez tworzenie zbiorów obiejtów zawiązanych z porządkami, poznanie ozdób świątecznych charakterystycznych dla różnych regionów Polski, rozwijanie samodzielności i umiejętności sprawdzania własnej pracy, doskonalenie nawyków kulturalnego zachowania się przy stole wprowadzenie liczby i cyfry 7, wprowadzenie lietry l,L, pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni.

III Zapoznanie dzieci ze zwyczajami i tradycjami związanymi z obchodami świat Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie, umacnianie przynależności do rodziny, kultywowanie tradycji śpiewania kolęd, kształtowanie odpoeności emocjonalnej poprzez udział w przedstawieniu przed publicznością, rozwijanie kompetencji językowych poprzez analizę i syntezę głosek.

Zajęcia dodatkowe w grudniu:

03. 12. 2019 Spotkanie muzyczne

04. 12. 2019 Szkółka zębowa

05. 12. 2019 Warsztaty Bożonarodzeniowe – wykonanie bombek

06. 12. 2019 Mikołajki

12. 12.2019 Wizyta piłkarzy Chojniczanki

•

16. 12. 2019 Spotkanie z Piotrem Hożelą nt. Antarktyka – Pingwiny z lodowej krainy.

18. 12. 2019 Występ dla Emerytów i Rencistów

19. 12. 2019 Wigilia w przedszkolu

20. 12. 2019 Jasełka – spotkanie wigilijne z rodzicami

•