Materiały do pracy zdalnej od 01.06. do 05.06.2020r.

TEMAT TYGODNIA: DZIEŃ DZIECKA

KP.4-25A-28B

1."Wszystkie dzieci nasze są"- wykonanie zadań w KP4.-25 i 26A- doskonalenie zdolności grafomotorycznych, rozpoznawanie postaci. Rodzic może z dziećmi odbyć rozmowę nt.dzieci z różnych stron świata.

2."Jesteśmy dziećmi z różnych stron świata"- wykonanie zadań KP4.26B-27B

Wiersz: "Dzieci świata"- rodzic czyta dziecku

W Afryce w szkole na lekcji                                             Afryki ani Grenlandii

Śmiała się dzieci gromada,                                             My także jak dotąd nie znamy,

Gdy im mówił malutki Gwinejczyk,                                A jednak wierzymy w lodowce,

Że gdzieś na świecie śnieg pada.                                   W gorące pustynie, w banany.

A jego rówieśnik Eskimos,                                               I dzieciom z całego świata

Ten w szkole w chłodnej Grenlandii,                             Chcemy ręce uścisnąć mocno

Nie uwierzył, że są na świecie                                         I wierzymy, że dzielni z nich ludzie,

Gorące pustynie i palmy.                                                 Jak i z nas samych wyrosną.

-rodzic rozmawia z dzieckiem nt.wiersza (Z jakich stron świata pochodziły dzieci?, Z czego śmiały się Afrykańskie dzieci?, W co nie uwierzyli Eskimosi?, Co łączy wszystkie dzieci na świecie?)

3. Wysłuchanie piosenki "Wszystkie dzieci nasze są"https://www.youtube.com/watch?v=gCoFVxMit4o

4. Prawa dziecka:https://www.youtube.com/watch?v=f4tbWJo02q4

5. Praca w KP4.28A, B

Z okazji Dnia Dziecka panie z przedszkola życzą wszystkim swoim wychowankom samych słonecznych dni, dużo radości, uśmiechu i zdrówka :) Pozdrawiamy.

Data dodania: 2020-05-29 13:12:20