Zapewniamy państwa dzieciom

• profesjonalną opiekę nad dziećmi w godz. 6.30 - 16.00, od poniedziałku do piątku,
  • zajęcia dydaktyczne oraz zabawy prowadzone we wszystkich grupach wiekowych zgodnie Podstawą Programową MEN wzbogaconą programami autorskimi nauczycieli pracujących grupach,
  • zdrowe i urozmaicone, pyszne całodzienne wyżywienie, tj. śniadanie, obiad, podwieczorek,
  • zajęcia dodatkowe: j. angielski, religia, ziomkolandia

Przedszkole umiejscowione jest na uboczu wsi, z dala od centrum, teren jest ogrodzony i bezpieczny. Budynek przedszkola powstał w 1981 roku, jest duży dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci. Są w nim duże jasne sale, duży hol, który spełnia rolę sali gimnastycznej lub sali zebrań. Przedszkole posiada duży, ładny plac zabaw i ogródek kwiatowy. Od 1 września 1999 roku przedszkole funkcjonuje jako 5 – cio oddziałowe.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna (8 nauczycieli) w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Zatrudnionych jest również dziewięciu pracowników administracyjno – obsługowych. Nauczyciele to ludzie o cechach twórczych, poszukujących współczesnych metod pracy z dzieckiem. Pełnią funkcję wspierającą i integrującą działania wychowawcze. Stosują indywidualne metody i zróżnicowany stopień trudności zadań dydaktyczno – wychowawczych. Tworzą klimat i warunki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka poprzez wskazywanie drogi do nabycia doświadczeń i umiejętności ułatwiających funkcjonowanie w szkole. Zadaniem nauczycielek jest także odnalezienie drogi do każdego dziecka w trakcie zajęć indywidualnych, pobudzania ich zainteresowań i możliwości intelektualnych.

Nasze przedszkole:

• sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka,
  • wspiera rodziców w wychowaniu dziecka,
  • wyposaża dziecko w kluczowe umiejętności,
  • diagnozuje potencjał intelektualny dziecka,
  • stwarza dzieciom możliwość osiągania sukcesów na granicy ich potencjalnych możliwości,
  • współpracuje z rodzicami jako współpartnerami w edukacji,
  • organizuje zajęcia otwarte i imprezy okolicznościowe.
Data dodania: 2018-05-29 08:34:33
Data edycji: 2020-09-22 11:17:28