"Sówki" pieką świąteczne pierniki - Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Przechlewie

"Sówki" pieką świąteczne pierniki

ÅšwiÄ™ta tuż, tuż… czas wiÄ™c na pieczenie pierników! DzieÅ„ 14 grudnia dla przedszkolaków z grupy „Sówki” byÅ‚ bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekÅ‚y one pierniczki. Najpierw odpowiednio siÄ™ przygotowaÅ‚y dbajÄ…c o czyste rÄ…czki oraz zakÅ‚adajÄ…c fartuszki. PoznaÅ‚y też skÅ‚adniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeÅ„stwa. ByÅ‚ też czas na pieczenie pierniczków z masy solnej, gdzie ćwiczyÅ‚y waÅ‚kowanie i wycinanie foremkami ciasteczek. Gdy wszystko byÅ‚o gotowe dzieci z ogromnym zapaÅ‚em i zaangażowaniem zabraÅ‚y siÄ™ do pracy – waÅ‚kowaÅ‚y ciasto, wykrawaÅ‚y ciasteczka. Efektem naszej pracy byÅ‚y peÅ‚ne blaszki pierniczków, które zanieÅ›liÅ›my do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych paÅ„ kuchareczek pierniki nabieraÅ‚y koloru piekÄ…c siÄ™ w piekarniku. NastÄ™pnie zostaÅ‚o już dekorowanie i smakowanie.......

Data dodania: 2018-12-28 14:17:55