TYGRYSKI NA TROPIE WAŻNYCH WYDARZEŃ Z KALENDARZA PRZEDSZKOLAKA – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

6 lutego 2019 obchodziliśmy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. To kolejne ważne wydarzenie, które wytropiły TYGRYSKI w kalendarzu przedszkolaka. Okazało się, że wszystkie dzieci mają w domu komputer podłączony do sieci internetowej i potrafią go samodzielnie włączyć. TYGRYSKI pytane o to, czego najczęściej szukają w internecie odpowiedziały: bajek, gier i muzyki. Pani Monika odetchnęła z ulgą, gdy dzieci przyznały, że w wirtualnym świecie pomagają im poruszać się rodzice. Wspólnie ustaliliśmy również, że nie wszystkie internetowe informacje, gry i bajki przedszkolaki mogą oglądać. Po pogadance usiedliśmy przed tablic interaktywną, włączyliśmy komputer i poszukaliśmy w internecie bezpiecznych wiadomości i obrazków dla dzieci. Chłopcy chcieli dowiedzieć się czegoś o dinozaurach i spidermanie a dziewczynki były zainteresowane kucykami oraz jednorożcami.

Na zakończenie zajęć TYGRYSKI narysowały „niestraszny” obrazek, który bezpiecznie mogłyby obejrzeć w internecie.

Data dodania: 2019-03-13 14:59:06