TYGRYSKI NA TROPIE WAŻNYCH WYDARZEŃ Z KALENDARZA PRZEDSZKOLAKA – DZIEŃ OCHRONY ZWIERZĄT

Dnia 4 października 2018 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały piosenki o tematyce związanej ze zwierzętami. Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.

PRAWA ZWIERZĄT

Psiaki gryzą kapcie lub dla odmiany kości,

Koty to domatorzy, nie znoszą w domu gości!

Różny charakter zwierzaki miewają,

Lecz swych właścicieli bardzo kochają.

Lubią spacery, cieszy je zabawa.

One nie, leczy TY wiesz,

Że mają SWOJE PRAWA!!!