ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Dnia 17 października na zaproszenie pani Elżbiety Baran wybraliśmy się do Gminnej Biblioteki w Przechlewie. Celem naszej wyprawy były zajęcia na temat „Autor a ilustrator książeczek dla dzieci” - jak mają znaleźć wspólny język”. Pani Ela przeczytała nam kilka utworów dla dzieci z nieznanymi dla nas i trudnymi słowami, wymyślonymi przez dziecięcych autorów, których znaczenia nie rozumieliśmy. Wspólnie wymyślaliśmy co te nazwy oznaczają, a potem każdy z nas wymyślił swoje przypadkowe, nikomu nieznane słowo i musiał narysować do niego ilustrację. Zabawa była tym ciekawsza, że potem wymieszaliśmy wszystkie ilustracje i trzeba było zgadnąć kto jest autorem danej pracy i wyjawić nazwę. Było bardzo wesoło, śmiesznie, a pani Monika pochwalił nas za ciekawe pomysły, piękne obrazki, wzorową pracę i udział w zajęciach. Pani Ela natomiast życzyła niektórym, aby zostali autorami lub ilustratorami książek dla dzieci, ponieważ zarówno ilustracje, jak i utworzone przez nas „nowe” słowa zaskoczyły niejednego z nas. Nasze prace można było podziwiać w witrynie biblioteki.

Pani Elu dziękujemy za zaproszenie!!!

Data dodania: 2020-02-24 18:26:46