1.List do rodziców- wrzesień

TYDZIEŃ I W PRZEDSZKOLU

Tematy dni: 1. Witamy przedszkole, 2. Ustalamy zasady, 3. Bawimy się razem, 4. Poznajemy siebie, 5. Organizujemy kąciki zabaw

Drodzy Rodzice!

Miniony tydzień upłynął nam na poznawaniu siebie. Zaczynamy rozumieć, co to są DOBRE MANIERY i jak są one ważne dla nas i dla innych. Chcemy być dobrze wychowani, wiemy, że lepiej współpracować podczas realizacji różnych zadań, niż wykonywać je samemu.

Stworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka – ustalaliśmy zasady, które powinny obowiązywać w grupie przyjaciół, tak by wszyscy czuli się tu dobrze.

Uczymy się orientować w schemacie własnego ciała, różnicować prawą i lewą stronę, aby świadomie poruszać się w przestrzeni, wiemy, co jest przed nami, za nami, nad i pod.

Dzielimy słowa na sylaby, a te liczymy. Umiemy globalnie przeczytać swoje imię.

Poznaliśmy kilka zabaw integracyjnych, dzięki którym mogliśmy się o sobie więcej dowiedzieć. Nauczyliśmy się pierwszej piosenki – Planeta dzieci.

Czujemy się gospodarzami sali.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– warto rozmawiać na temat wartości, jaką są dobre maniery (właściwe odnoszenie się do rówieśników i dorosłych, rozumienie, że każdy ma takie same prawa jak ja i nie zawsze muszę być najważniejszy, właściwe zachowanie w zależności od miejsca i sytuacji);

– czytać książki– opowiadania i wiersze – oraz rozmawiać na temat ich treści;

– wspólnie śpiewać piosenki.

– przytulać, wspierać, pozytywnie nastawiać do nowej sytuacji dziecko- / które po raz pierwszy przestąpiło próg przedszkola- Timur-/  ale również dzieci, które wcześniej chodziły do przedszkola,

Dbać o poczucie bezpieczeństwa.

W przyszłym tygodniu będą potrzebne:

– opaska na rękę (odblaskowa lub frotka),

– papier makulaturowy,

– wytłaczanki do jajek,