CZERWIEC U KANGURKÓW

III WAKACJE TUŻ - TUŻ

IV KOLORY LATA

V DO WIDZENIA, PRZEDSZKOLE

Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne:

• Motywowanie do zgodnego udziału w życiu grupy przedszkolnej; uświadamianie dzieciom ich praw oraz obowiązków.

• Wdrażanie do samodzielności w codziennych sytuacjach oraz stosowania zasad kulturalnego zachowania się przy stole, w czasie uroczystości, w miejscach publicznych.

• Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za ład i porządek w najbliższym otoczeniu.

• Systematyczne rozwijanie sprawności narządów artykulacyjnych i umiejętności regulowania siły i długości fazy wydechowej.

• Rozwijanie umiejętności porozumiewania się werbalnego i niewerbalnego.

• Rozwijanie umiejętności związanych z porządkowaniem, klasyfikowaniem, przeliczaniem.

• Rozwijanie umiejętności rozumienia i porządkowania zdarzeń przyczynowo – skutkowych i sekwencji czasowych.

• Zachęcanie i motywowanie do codziennego pobytu na świeżym powietrzu jako warunku zdrowia i sprawności fizycznej.

• Uświadamianie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.

• Kształtowanie umiejętności proszenia o pomoc w sytuacji zagrożenia;

• Poznanie zawodów związanych z ochroną zdrowia i bezpieczeństwem;

• Rozwijanie orientacji w przestrzeni.

• Rozwijanie percepcji słuchowej i wzrokowej jako warunku dobrego przygotowania do pisania i czytania.

• Wdrażanie do śpiewu umiarkowanym głosem, z zachowaniem linii melodycznych piosenek;

• Zachęcanie do gry na instrumentach melodycznych;

• Rozwijanie kreatywności dzieci podczas tworzenia prac plastycznych i improwizacji muzycznych i ruchowych;

• Motywowanie do uczestniczenia w życiu rodziny.

• Kształtowanie postawy szacunku i równości w odniesieniu do wszystkich ludzi bez względu na narodowość, wygląd, kolor skóry, płeć, itp.

Czerwcowe urodzinki:

Iga

Kubuś

Wyjazd do „Lawendowej Zagrody”

Data dodania: 2022-05-30 23:12:56
Data edycji: 2022-05-30 23:15:24