CZERWIEC

1. Dzień Dziecka

2. Wakacje tuż-tuż...

3. Kolory lata

4. Do widzenia, przedszkole!

Zadania dydaktyczno-wychowawcze:

• Rozwijanie umiejętności językowych; kształtowanie umiejętności wypowiadania się.
    • Rozróżnianie i określanie emocji. Rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej.
    • Uświadamianie roli przyjaźni w życiu człowieka; wyrażanie radości z możliwości wspólnego spędzania czasu z najbliższymi.
    • Kształtowanie wiedzy na temat praw dziecka.
    • Poszerzanie wiedzy na temat ludzi z różnych stron świata. Kształtowanie postawy tolerancji wobec wszystkich ludzi na świecie. Poszerzenie wiadomości dotyczących zabaw z różnych stron świata;
    • Kształtowanie poczucia rytmu podczas zabaw przy piosence i gry na instrumentach perkusyjnych.
    • Doskonalenie umiejętności uważnego słuchania tekstu literackiego; budzenie zainteresowania czytaniem.
    • Kształtowanie wyobraźni i ekspresji muzyczno-ruchowo-plastycznej. Doskonalenie sprawności manualnej.
    • Rozwijanie myślenia matematycznego: przeliczania w zakresie 10, stosowania liczebników porządkowych, porównywania długości mierzonych umowną miarką.
    • Kształtowanie umiejętności odwzorowywania figur geometrycznych z innych materiałów. Doskonalenie umiejętności przewidywania i planowania.
    • Kształtowanie sprawności fizycznej.
    • Poszerzanie wiedzy przyrodniczej (jeziora i ich mieszkańcy, zjawisko występowania tęczy).
    • Podawanie nazw elementów charakterystycznych dla krajobrazu górskiego.
    • Rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego w trakcie układania i opowiadania historyjki obrazkowej.
    • Doskonalenie percepcji słuchowej – wysłuchiwanie głoski h.
    • Poszerzanie wiedzy związanej ze sposobami letniego wypoczynku (np. nad rzeką, na biwaku, przy ognisku).
    • Doskonalenie umiejętności wyciągania wniosków z zabaw badawczych.
    • Utrwalenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.

Wydarzenia u "Króliczków"

- Dzień Dziecka

- 10.06 - Wycieczka do Lawedowej Zagrody – warsztaty przyrodnicze

- Wyjście do Kina za rogiem "Filipinka"

W środę i czwartek – zajęcia z j.angielskiego.

W każdy piątek – Aktywna Ziomkolandia – zajęcia dydaktyczno-ruchowe, Zabawy z literkami – elementy odimiennej Metody I.Majchrzak

- Realizacja planu rocznego „Baśnie i legendy (literatura) Książka to przyjaciel, który bawi i uczy

- Realizacja programu wychowawczego i profilaktyki „Bezpieczne dzieciństwo”

- Realizacja sysemu doradztwa zawodowego