Listy do rodziców - 1

Tydzień I. W przedszkolu

Szanowni Rodzice!

Pełni wakacyjnych wrażeń, z olbrzymim bagażem pamiątek i emocji, witamy w nowym roku szkolnym. Dla dzieci jest to kolejny rok wspólnych zabaw i czasu spędzonego razem.

W tym tygodniu przypominaliśmy sobie, co oznacza koleżeńskość i na czym polega, jak pomóc nowej koleżance lub koledze w danej sytuacji. Wspólnie przypominaliśmy sobie na czym polegają przedszkolne zasady i stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania.

Uczyliśmy się piosenki "Czerwony koralik". Bardzo lubimy zabawy ruchowe w grupie, dlatego często razem się bawimy. Wykonaliśmy swoje portrety, które będą zdobiły naszą salę.

Podczas zabaw określaliśmy położenie przedmiotów z własnego punktu widzenia i z punktu widzenia drugiej osoby, stosując określenia: na, pod, obok, pod, z prawej, z lewej, za itp. Dzieliliśmy słowa i wyrazy na sylaby za pomocą klaskania.

Propozycje zabaw i form spędzania czasu w gronie rodzinnym:

• Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, czy poznały kogoś nowego, nazywanie swoich emocji (radość, smutek, satysfakcja, strach, złość, wdzięczność, zaskoczenie, współczucie itp.)

• Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby i wyklaskiwanie rytmu.

• Zabawy w zgadywanie, o jaki przedmiot chodzi – dzieci określają miejsce, gdzie przedmiot się znajduje, używają określeń: z prawej strony, z lewej strony, na wprost, nad, pod, obok, za.

• Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek

• Aktywny wypoczynek – spacery, zabawy na świeżym powietrzu, jazda na rowerze, rolkach.

Data dodania: 2020-09-22 08:47:33