Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Listy do rodziców - 2

Tydzień II. Nasze przedszkole

 

Szanowni Rodzice!

Jesteśmy razem już drugi tydzień, w dalszym ciągu uczymy się, jak być koleżeńskim, jak żyć w zgodzie, bez konfliktów i sporów.

W tym tygodniu dzieci przypominały sobie rozmieszczenie pomieszczeń w przedszkolu i teren wokół niego. Rozmawialiśmy o tym, jakie osoby pracują w przedszkolu i czym się zajmują. Podczas zabaw dzieci określały miejsca położenia różnych przedmiotów w przestrzeni – w stosunku do różnych innych przedmiotów.

Przedszkolaki szukały wyrazów i słów zaczynających się podaną głoską. Układały rytmy, ciągi obrazków, przedmiotów, a następnie tworzyły nowe układy według określonego kodu.

Dzieci poznały piosenkę „Planeta dzieci”, uczestniczyły w zabawach muzycznych i muzyczno ruchowych do piosenki. Przygotowały pracę plastyczną „Moje przedszkole”.

 

Propozycje zabaw i form spędzania czasu w gronie rodzinnym:

  • Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, nazywanie swoich emocji (radość, smutek, satysfakcja, strach, złość, wdzięczność, zaskoczenie, współczucie itp.)

  • Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby i wyklaskiwanie rytmu.

  • Zabawy w zgadywanie, o jaki przedmiot chodzi – dzieci określają miejsce, gdzie przedmiot się znajduje, używają określeń: z prawej strony, z lewej strony, na wprost, nad, pod, obok, za.

  • Układanie ciągów obrazków, przedmiotów według określonego rytmu, np. w trakcie pobytu w parku lub na placu zabaw z wykorzystaniem kamieni, patyków, liści, kwiatów, np. patyk, patyk, liść, patyk, patyk, liść; zastępowanie patyków kamieniami, a liści kwiatami.

  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek

  • Aktywny wypoczynek – spacery, zabawy na świeżym powietrzu, jazda na rowerze, rolkach

 

Data dodania: 2020-09-22 08:48:44
Data edycji: 2020-09-22 08:49:31
Ilość wyświetleń: 136
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej