Listy do rodziców - 3

Tydzień III. Jestem bezpieczny

Szanowni Rodzice!

W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, w tym przede wszystkim bezpieczeństwie pieszych i innych użytkowników ruchu drogowego. Dzieci poznawały i przypominały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, zachowania się podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy, zachowania się podczas jazdy rowerem, samochodem itp. Przedszkolaki poznawały znaki drogowe, określały ich znaczenie, podawały kolory i kształty znaków drogowych, wykonywały dużo ćwiczeń z użyciem kolorowych figur geometrycznych.

Podczas zabaw językowych dzieci podawały wyrazy rozpoczynające się głoską o, dzieliły słowa na sylaby, składały sylaby w wyrazy (analiza i synteza), wykonywały ćwiczenia usprawniające aparat mowy, słuchały wierszy i opowiadań.

Uczyły się piosenki „Bezpieczeństwo to jest przecież ważna sprawa”, uczestniczyły w zabawach muzycznych i ruchowych, grały na wybranych instrumentach. Fantastycznym zakończeniem tygodnia było wspólne świętowanie z okazji Dnia Przedszkolaka.

Propozycje zabaw i form spędzania czasu w gronie rodzinnym:

• Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, o bezpieczeństwie, utrwalanie właściwych nawyków zachowywania się na drodze, ulicy, w czasie jazdy na rowerze, w samochodzie itp.; obserwowanie otoczenia, w tym znaków drogowych, objaśnianie ich znaczenia; porównywanie znaków do figur geometrycznych.

• Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby, składanie sylab w wyraz (analiza i synteza) i wyklaskiwanie rytmu.

• Układanie ciągów obrazków, przedmiotów według określonego rytmu, np. patyk, patyk, liść, patyk, patyk, liść; zastępowanie patyków kamieniami, a liści kwiatami.

• Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek

• Aktywny wypoczynek – spacery, zabawy na świeżym powietrzu, jazda na rowerze, rolkach

Data dodania: 2020-09-23 10:48:39