Pasowanie na starszaka

Grupa  „Sówki” od połowy września pod okiem swojej pani uczyły się wierszy, piosenek i tańców. W końcu nadszedł od dawna oczekiwany dzień – 30 października w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Starszaka”. Na uroczystość przybyli rodzice dzieci 6-letnich. Pani wraz z dziećmi przygotowała bardzo ładny program artystyczny. Wszystkie dzieci ubrane były w odświętne stroje, a na głowach miały birety. Przedszkolaki zaprezentowały się przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, pani dyrektor dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Ciebie na starszaka”. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona starszaków oraz rożek obfitości. Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Dzieci włożyły w tą uroczystość wiele serca i wysiłku, a pani wiele trudu jej w przygotowanie. Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyło skupienie i oklaski. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Data dodania: 2018-12-28 14:03:00