SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI

Uroczystość Jasełek od paru lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku również postanowiliśmy w grupie SÓWKI przeprowadzić tę uroczystość, integrując dom rodzinny i przedszkole oraz wprowadzając świąteczny nastrój. Po opracowaniu scenariusza i przydzieleniu ról próby ruszyły pełną parą. W organizację Jasełek oprócz dzieci włączyli się także rodzice, którzy postarali się o stroje, część rekwizytów oraz słodki poczęstunek. Pan Tadek zorganizował stajenkę oraz żłóbek. W końcu nadszedł dzień, na który tak długo czekaliśmy. 20 grudnia 2019 roku zaprosiliśmy rodziców do przedszkola, aby pokazać nasze umiejętności aktorskie i wokalne.
Szczególnie trudne dla nas w tym dniu było utrzymanie ładu organizacyjnego w grupie, ze względu na rozpierającą dzieci radość z powodu występów. Z tego też powodu poświęciłyśmy dużo uwagi na angażowanie dzieci do pomocy podczas organizowania uroczystości: przygotowanie stroików dekoracyjnych na stoły, rozkładanie słodyczy i ustawianie krzesełek i stolików.
Około godziny 16.00 zaczęli pojawiać się pierwsi goście – rodzice i rodzeństwo. Przed wyjściem odbyła się jeszcze krótka rozmowa mobilizująca wszystkich do występu. O godzinie 16.00 przy dźwiękach pastorałki weszliśmy do zapełnionej po brzegi widownią sali i rozpoczęliśmy występ. Wszystkie SÓWKI spisały się na medal. Pamiętały swoje role, role kolegów i wszystkie kolędy i pastorałki, które uświetniły nasz spektakl. Kończąc przedstawienie wspólnie złożyliśmy wszystkim życzenia a następnie zaprosiliśmy gości na poczęstunek, przygotowany w naszej sali. Wszyscy goście nagrodzili nas gromkimi brawami. Po zmianie strojów pani Monika zaprosiła wszystkie SÓWKI na dywan i wręczyła prezenty, które były ukryte za stajenką. Otrzymaliśmy bombki z życzeniem – przesłaniem dla wszystkich ludzi na świecie i dla nas samych, które miały ozdobić nasze choinki i przywołać wspomnienia naszego ostatniego, bożonarodzeniowego spotkania.

Podsumowując Jasełka uważam, że jest to uroczystość niezwykle nastrojowa, i w taki też sposób przebiegła ona w tym roku w naszej grupie.

Data dodania: 2020-02-24 18:48:14