Sprzątanie Świata

12.03.2019 Sprzątanie Świata w ramach realizacji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.

"Sówki" zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się akcję i ruszyły sprzątać świat. Zebrały kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku dziecku należy ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucie takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania "świata", wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Data dodania: 2019-04-26 12:35:06
Data edycji: 2019-04-26 12:35:24