Światowy Dzień Pluszowego Misia – integracja dzieci 6-letnich „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś!
Do wspólnej zabawy z misiem Gminne Centrum Kultury
 zaprosiło dzieci z grupy "Sówki" i "Słoneczka"- 6-latki
Każde dziecko opowiadało o swojej ulubionej maskotce jaką jest miś. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”, wysłuchały opowiadania o „Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”, rozpoznawały bajkowe misie: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona czy Kubusia Puchatka. Aby umilić sobie wspólnie spędzony czas przedszkolaki rozwiązywały rebusy, zagadki i wesoło tańczyły na „misiowym balu”. W czasie zabawy dzieci poznały historię pluszowego misia, słuchały wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Naprawimy misia”. Każde dziecko wie, że Pluszowy Miś to najlepsza przytulanka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie.
Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą i słodkim co nieco.

Data dodania: 2018-12-28 14:09:31