Tematy tygodniowe:

3. Ja, ty i środowisko

4. Dary jesieni

Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne:

- Integrowanie się z grupą rówieśniczą. Poznanie topografii przedszkola. Ustalenie i przestrzeganie zasad panujących w przedszkolu.

- Stosowanie podstawowych zwrotów grzecznościowych dzień dobry, do widzenia, proszę, przepraszam, dziękuję.

- Wdrażanie do samodzielności w codziennych czynnościach porządkowych, samoobsługowych, higienicznych.

- Poznawanie podstawowych zasad korzystania z placu zabaw.

- Wdrażanie do zgodnej zabawy w małych grupach, dzielenie się zabawkami, przestrzenią do zabawy; równe traktowanie wszystkich kolegów.

- Poznawanie podstawowych zasad ruchu drogowego. Poznanie funkcji instytucji niosących pomoc: policja. Poznanie pracy policjanta, lekarza, pielęgniarki – atrybuty zawodów.

- Opanowanie umiejętności prawidłowego mycia rąk i zębów.

- Poznanie budowy własnego ciała, nazywanie poszczególnych części ciała, szczegółów twarzy. Nazywanie stanów emocjonalnych; rozpoznawanie ich na podstawie mimiki.

- Dostrzeganie i nazywanie zmian zachodzących w przyrodzie w związku ze zmianą pory roku.

- Rozwijanie słownika czynnego o nazwy atrybutów w zawodach osób pracujących w przedszkolu, policjanta, lekarza, pielęgniarki, nazw owoców.

- Kształtowanie umiejętności nazywania owoców krajowych i zagranicznych.

- Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w granicach możliwości dzieci. Kształtowanie umiejętności klasyfikowania według jednej cechy.

- Wdrażanie do posługiwanie się pojęciami oznaczającymi cechy przedmiotów – kolor, wielkość, przeznaczenie.

- Kształcenie umiejętności porównywania, klasyfikowania, szeregowania, kontynuowania rytmu;

- Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich. Układanie krótkich zdań na podany temat.

- Kształtowanie analizy i syntezy sylabowej wyrazów.

- Nauka piosenek i pląsów.

- Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.

Zestawy ćwiczeń porannych nr: 1, 2.

Zestawy ćwiczeń gimnastycznych nr: 1, 2.

Wydarzenia w grupie “KANGURKI”

15.09.2023 – DZIEŃ KROPKI

20.09.2013 – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA