ZWYCZAJE I TRADYCJE POLSKIE - WIGILIA I BOŻE NARODZENIE

Wigilia i Boże Narodzenie to niewątpliwie święta, na które dzieci czekają najbardziej. Z tego też powodu chciałam przybliżyć naszym Sówkom ten polski zwyczaj związany z Bożym Narodzeniem. Świętowane są w Polsce w gronie rodziny i najbliższych. Przy blasku choinki, zapachu specjalnych potraw oraz wspólnym śpiewaniu kolęd rodziny zacieśniają swoje więzy i pielęgnują najpiękniejsze polskie tradycje. Boże Narodzenie obchodzone 25 i 26 grudnia poprzedza Wigilia. Słowo to oznacza wieczór przed świętem, podczas którego oczekuje się na nadchodzącą uroczystość. Wigilia jest więc wieczorem czuwania i oczekiwania na pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Przekazałam dzieciom również co oznacza tradycja ubierania choinki, opłatka, pustego miejsca przy stole, stołu wigilijnego, pasterki, prezentów, kolędników, szopki oraz jasełek.

Data dodania: 2020-02-24 18:45:18