DZIEŃ JABŁKA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 29.09. 2022r. Świętowaliśmy Dzień Jabłka. Obchody w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu,kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść i pod jaką postacią. Przedszkolaki dowiedziały się ,że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Jedzenie owocu ze skórką to podstawa ponieważ to rejon jabłka (miąższ tuż pod skórką) w którym jest największe zagęszczenie witamin. Skąd się biorą jabłka dzieci dowiedziały się śledząc kolejne obrazki historyjki „Od pestki do jabłka”. Zapoznały się z cyklem życia jabłoni. Wszystkie kolejne zabawy podczas pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze i konkursy. Po zajęciach w przedszkolu odbyła się piesza wycieczka do ogrodu pani Moniki, w którym rosła jabłonka. Maleństwa samodzielnie zbierały i zrywały jabłka. Po powrocie pokazała dzieciom dzieciom, w jaki sposób z jabłek robi się sok i mus jabłkowy, poczęstowała każde dziecko tymi pysznościami, a także szarlotką, którą sama wcześniej upiekła. Po jabłkowym poczęstunku dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych pięknych jabłek z kolorowej wydzieranki. Dzień Jabłka zakończył się prezentem w postaci kawałka szarlotki oraz jabłka. Mam nadzieję, że taki „tematyczny dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

Kolorowy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Pamiętajmy:

Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”

Data dodania: 2022-10-10 07:03:23