Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Maleństwa

Maleństwa

Grupa Maleństwa,  3- 4 latki, jesteśmy najmłodsi w całym przedszkolu, ale i najfajniejsi.

W przedszkolu spędzamy dużo czasu kiedy nasi rodzice są w pracy. Dużo poznajemy, uczymy się i bawimy . Najchętniej bawilibyśmy się przez cały dzień zarówno w sali jak i na placu zabaw. Podczas zabawy także się uczymy: poznajemy świat , jego normy i zasady, poznajemy otaczającą rzeczywistość, dostrzegamy piękno wokół nas. Codziennie zawieramy nowe przyjaźnie, budujemy z kolorowych klocków, układamy puzzle, ćwiczymy żeby być zdrowym, gramy, wykonujemy różne prace plastyczne,  oglądamy teatrzyki.

W czasie zabaw rytmicznych tańczymy, śpiewamy, odgadujemy zagadki muzyczne a przede wszystkim wesoło się bawimy.  Jednym słowem: dla każdego coś miłego!

 

Mamy także swoje obowiązki – sprzątamy zabawki po skończonej zabawie, sprzątamy po zajęciach plastycznych, dbamy o higienę własną i otoczenia, uczymy się stosowania form grzecznościowych, pomagamy słabszym. Aby mieć do tego wszystkiego siły zjadamy pyszne posiłki przygotowane przez nasze panie kucharki i spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Po obiadku chetnie odpoczywamy na leżaczkach słuchając przepięknych bajek lub muzyki relaksacyjnej. Nad naszym bezpieczeństwem czuwają nasze kochane panie.

 

Wychowawca: Monika Pluto-Prądzyńska, Halina Mazur

Pomoc nauczyciela: Anna Nenca

Niania: Magdalena Dorszyńska

Data dodania: 2022-08-30 13:41:01
Data edycji: 2022-08-30 13:55:48
Ilość wyświetleń: 487
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej