Tematy tygodniowe:

4. Ciepło zimno

5. Świąteczne pocztówki

Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne:

• Wytwarzanie miłej i życzliwej atmosfery w grupie poprzez codzienne zabawy z powitanką.

• Przestrzeganie ustalonych zasad w grupie przedszkolnej, na boisku, w trakcie spacerów.

• Zachęcanie do samodzielności w zakresie dbania o porządek w kącikach, w szafkach indywidualnych w szatni.

• Odbieranie otaczającego świata poprzez różne zmysły.

• Poznawanie zmian zachodzących w przyrodzie związanych z jesienią.

• Kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego podczas porządkowania zdarzeń, sekwencji czasowych.

• Rozwijanie słownika dziecka o pojęcia dotyczące filharmonii, zawodu muzyka, malarza, rzeźbiarza.

• Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w granicach możliwości dzieci, porównywania liczebności zbiorów; porządkowania ich według rosnącej lub malejącej liczby elementów.

• Wprowadzenie wzoru graficznego liczby 2, 3 oraz liter e, E, t, T, d, D, i, I; nazywanie ich, tworzenie i odczytywanie sylab i prostych wyrazów.

• Kształtowanie umiejętności klasyfikowania według dwóch, trzech cech.

• Ćwiczenie pamięci wzrokowej poprzez składanie obrazków z części, czytanie globalne wyrazów odnoszących się do tematu zabawy;

• Nauka piosenek i pląsów.

• Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.

• Zachęcanie do wypowiadania się w aktywności plastycznej, ruchowej i muzycznej – tworzenie improwizacji ruchowych, muzycznych i dowolnych prac plastycznych.

• Rozwijanie sprawności manualnej i grafomotorycznej podczas zabaw ruchowo-słuchowo-wzrokowych i graficznych.

• Rozwijanie sprawności fizycznej dzieci w zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

• Rozwijanie umiejętności związanych z samoobsługą i czynnościami porządkowymi podczas codziennej aktywności dzieci.

• Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich poprzez codzienne czytanie dzieciom tekstów literatury dziecięcej.

• Wspomaganie rozwoju dzieci w zabawach prowadzonych indywidualnie i w małych zespołach zgodnie z ich potrzebami rozwojowymi i zainteresowaniami.

• Zestawy ćwiczeń porannych nr: 5, 6.

• Zestawy ćwiczeń gimnastycznych nr: 5, 6.

Data dodania: 2022-11-06 22:08:29
Data edycji: 2022-11-06 22:08:41