Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Sówki

Sówki

Nasza grupa nazywa się Sówki. Mamy po sześć lat.

 

Naszym ulubionym zajęciem jest- oczywiście zabawa. Dziewczynki bardzo często można zauważyć w kąciku gospodarstwa  domowego oraz czytelniczym. Często zapraszają chłopców na pyszne potrawy, czy zachęcają do poznania jakiejś nowej ksiażeczki.  Chłopcy zaś wznoszą i tworzą różnorodne budowle z klocków i pytają dziewczyn - czy chciałyby tam zamieszkać. Podczas tych zabaw uczymy się przestrzegania wspólnie ustalonych zasad równego prawa do korzystania z zabawek, zgodnego funkcjonowania w zabawie, dbałości o zabawki i zachowanie porządku w sali po skończonej zabawie. 

Z naszymi paniami uczymy się o roślinach i zwierzętach, które nas otaczają. Wiemy dlaczego spadają liście, dlaczego należy szanować przyrodę i jak należy przechodzić przez ulicę.

Śpiewamy dużo piosenek i gramy na instrumentach, bawimy się kolorową chustą animacyjną, potrafimy nawet zatańczyć. Bardzo dużo czasu spędzamy na zabawach na placu zabaw, spacerach w parku, wizytach w lesie,  gdzie staramy się podglądać zwierzęta, dotykać kory starych drzew i zbierać ciekawe okazy do kącika przyrody. Kiedy pada deszcz uwielbiamy konstrułować gry planszowe, tworzyć niesamowite historie a także oglądać przeźrocza, tak, tak, takie stare wyświetlane przez rzutnik. Podczas odpoczynku często słuchamy z płyty CD śpiewu ptaków, szumu wody i wiatru oraz muzyki relaksacyjnej, Chopina co uspokaja nawet najbardziej zwierconych. Słuchamy także bajek, które przenoszą nas w świat fantazji i dostarczają ciekawych pomysłów do zabaw.

 

Bardzo lubimy malować farbami, rysować, lepić z plasteliny i masy solnej. Nieustannie pracujemy nad naszą samodzielnością i prawidłowym rozwojem naszego ciała. Dzielnie zakładamy bluzki, rajstopy, spodnie, wkładamy buty i próbujemy zapinać guziki oraz wiązać sznurowadła, chętnie ćwiczymy i jemy zdrowe posiłki.  Z pomocą naszych pań zawsze się udaje i jesteśmy z siebie dumni a nasze panie z nas! Lubimy przedszkole. Miło spędzamy tu czas i chętnie do niego przychodzimy.

 

Wychowawca: Justyna Bińkowska, Magdalena Belska, Edyta Jasińska

Pomoc nauczyciela: Magdalena Formela

Pomoc  nauczyciela do dziecka z niepełnosprawnością: Kinga Majewska

Data dodania: 2022-08-30 13:36:35
Data edycji: 2022-08-30 14:09:48
Ilość wyświetleń: 389
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej