Czcionka:

Kontrast:

Mali ekolodzy

Przez cały rok przedszkolny będziemy realizować program edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym „Mali Ekolodzy”

Głównym celem edukacji ekologicznej jest kształtowanie wrażliwości oraz odpowiedzialności i racjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego. Cele edukacji ekologicznej powinny obejmować:

• Przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości o ekosystemach, obiektach i zjawiskach przyrodniczych występujących w najbliższej okolicy.
  • Dostarczanie dzieciom wiadomości na temat przyczyn zanieczyszczania wody, powietrza, gleby i lasów oraz sposobów zapobiegania tym zanieczyszczeniom.
  • Pogłębianie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących na Ziemi.
  • Stwarzanie okazji do bezpośrednich kontaktów z przyrodą i obserwacji zjawisk przyrodniczych.
  • Rozwijanie umiejętności dostrzegania piękna przyrody.
  • Kształtowanie przyjaznego stosunku do roślin i zwierząt.
  • Kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.
  • Rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z odnawialnych i nieodnawialnych zasobów przyrody.
  • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.
  • Zrozumienie zależności pomiędzy stanem naturalnego środowiska a zdrowiem i samopoczuciem własnym i innych ludzi obecnie oraz w przyszłości.
  • Rozwijanie zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska przez rówieśników i dorosłych.
  • Rozwijanie aktywnych form wypoczynku na łonie przyrody.
Data dodania: 2018-06-11 09:10:09
Data edycji: 2018-06-11 09:10:50