Maleństwa - Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Przechlewie

Maleństwa

Grupa Maleństwa, jesteśmy najmłodsi w całym przedszkolu ale i najfajniejsi.

W przedszkolu spÄ™dzamy dużo czasu kiedy nasi rodzice sÄ… w pracy. Dużo poznajemy, uczymy siÄ™ i bawimy . NajchÄ™tniej bawilibyÅ›my siÄ™ przez caÅ‚y dzieÅ„ zarówno w sali jak i na placu zabaw. Podczas zabawy także siÄ™ uczymy: poznajemy Å›wiat , jego normy i zasady, poznajemy otaczajÄ…cÄ… rzeczywistość, dostrzegamy piÄ™kno wokóÅ‚ nas. Codziennie zawieramy nowe przyjaźnie, budujemy z kolorowych klocków, ukÅ‚adamy puzzle, ćwiczymy żeby być zdrowym, gramy, wykonujemy różne prace plastyczne,  oglÄ…damy teatrzyki.

W czasie zabaw rytmicznych taÅ„czymy, Å›piewamy, odgadujemy zagadki muzyczne a przede wszystkim wesoÅ‚o siÄ™ bawimy.  Jednym sÅ‚owem: dla każdego coÅ› miÅ‚ego!

Mamy także swoje obowiÄ…zki – sprzÄ…tamy zabawki po skoÅ„czonej zabawie, sprzÄ…tamy po zajÄ™ciach plastycznych, dbamy o higienÄ™ wÅ‚asnÄ… i otoczenia, uczymy siÄ™ stosowania form grzecznoÅ›ciowych, pomagamy sÅ‚abszym. Aby mieć do tego wszystkiego siÅ‚y zjadamy pyszne posiÅ‚ki przygotowane przez nasze panie kucharki i spÄ™dzamy dużo czasu na Å›wieżym powietrzu. Po obiadku chetnie odpoczywamy na leżaczkach sÅ‚uchajÄ…c przepiÄ™knych bajek lub muzyki relaksacyjnej. Nad naszym bezpieczeÅ„stwem czuwajÄ… nasze kochane panie.

Wychowawca: Monika Pluto PrÄ…dzyÅ„ska, Genowefa Jakubowska

Pomoc nauczyciela: Magdalena Maciejak