Sówki - Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Przechlewie

Sówki

Nasza grupa nazywa siÄ™ Sówki. Mamy po pięć i sześć lat.

Naszym ulubionym zajÄ™ciem jest zabawa. Dziewczynki bardzo czÄ™sto można zauważyć w kÄ…ciku gospodarstwa domowego, czytelniczym. ChÅ‚opcy zaÅ› wznoszÄ… i tworzÄ… różnorodne budowle z klocków w kÄ…ciku budownictwa.Podczas tych zabaw uczymy siÄ™ przestrzegania wspólnie ustalonych zasad równego prawa do korzystania z zabawek, zgodnego funkcjonowania w zabawie, dbaÅ‚oÅ›ci o zabawki i zachowanie porzÄ…dku w sali po skoÅ„czonej zabawie.

Z naszymi paniami uczymy siÄ™ o roÅ›linach i zwierzÄ™tach, które nas otaczajÄ…. Wiemy dlaczego spadajÄ… liÅ›cie, dlaczego należy szanować przyrodÄ™ i jak należy przechodzić przez ulicÄ™.

Åšpiewamy dużo piosenek i gramy na instrumentach, bawimy siÄ™ kolorowÄ… chustÄ… animacyjnÄ…, potrafimy nawet zataÅ„czyć. Bardzo dużo czasu spÄ™dzamy na zabawach na placu zabaw, spacerach w parku, wizytach w lesie,  gdzie staramy siÄ™ podglÄ…dać zwierzÄ™ta, dotykać kory starych drzew i zbierać ciekawe okazy do kÄ…cika przyrody. Kiedy pada deszcz uwielbiamy konstruÅ‚ować gry planszowe, tworzyć niesamowite historie a także oglÄ…dać przeźrocza, tak, tak, takie stare wyÅ›wietlane przez rzutnik. Podczas odpoczynku czÄ™sto sÅ‚uchamy z pÅ‚yty CD Å›piewu ptaków, szumu wody i wiatru oraz muzyki relaksacyjnej, Chopina co uspokaja nawet najbardziej zwierconych. SÅ‚uchamy także bajek, które przenoszÄ… nas w Å›wiat fantazji i dostarczajÄ… ciekawych pomysÅ‚ów do zabaw.

Bardzo lubimy malować farbami plakatowymi, rysować, lepić z plasteliny i masy solnej. Nieustannie pracujemy nad naszÄ… samodzielnoÅ›ciÄ… i prawidÅ‚owym rozwojem naszego ciaÅ‚a. Dzielnie zakÅ‚adamy bluzki, rajstopy, spodnie, wkÅ‚adamy buty i próbujemy zapinać guziki oraz wiÄ…zać sznurowadÅ‚a, chÄ™tnie ćwiczymy i jemy zdrowe posiÅ‚ki.  Z pomocÄ… naszych paÅ„ zawsze siÄ™ udaje i jesteÅ›my z siebie dumni a nasze panie z nas! Lubimy przedszkole. MiÅ‚o spÄ™dzamy tu czas i chÄ™tnie do niego przychodzimy.

Data dodania: 2018-05-30 10:32:12
Data edycji: 2018-10-10 22:34:56