Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tygryski

Tygryski

Nasza grupa nazywa się Tygryski. Mamy po pięć lat. 

 

Naszym ulubionym zajęciem jest zabawa. Dziewczynki bardzo często można zauważyć w kąciku gospodarstwa domowego, czytelniczym , fryzjerskim i lekarskim. Chłopcy zaś wznoszą różnorodne budowle z klocków w kąciku budownictwa. Podczas tych zabaw uczymy się przestrzegania wspólnie ustalonych zasad równego prawa do korzystania z zabawek, zgodnego funkcjonowania w zabawie, dbałości o zabawki i zachowanie porządku w sali po skończonej zabawie.

 

Z naszymi paniami uczymy się o roślinach i zwierzętach, które nas otaczają. Wiemy dlaczego spadają liście, dlaczego należy szanować przyrodę i jak należy przechodzić przez ulicę. Śpiewamy dużo piosenek i gramy na instrumentach, bawimy się kolorową chustą animacyjną, potrafimy nawet zatańczyć różne tańce. Bardzo dużo czasu spędzamy na spacerach w parku i na placu zabaw, gdzie zawsze podglądamy wiewiórki i ptaki, dotykamy kory starych drzew i zbieramy ciekawe okazy do kącika przyrody.

Podczas odpoczynku często słuchamy z płyty CD śpiewu ptaków, szumu wody i wiatru oraz muzyki Chopina co usypia nawet najbardziej zwierconych. Słuchamy także bajek, które przenoszą nas w świat fantazji i dostarczają ciekawych pomysłów do zabaw. Bardzo lubimy malować farbami plakatowymi, rysować, lepić z plasteliny i masy solnej. Nieustannie pracujemy nad naszą samodzielnością. Dzielnie zakładamy bluzki, rajstopy, spodnie, wkładamy buty i próbujemy zapinać guziki. Z pomocą naszych pań zawsze się udaje i jesteśmy z siebie dumni. Lubimy przedszkole. Miło spędzamy tu czas i chętnie do niego przychodzimy.

 

Wychowawca: Monika Pluto Prądzyńska - w zastępstwie Bernadeta Kamińska, Renata Trzebiatowska, Agnieszka Habułyk 

Pomoc nauczyciela:  Kinga Majewska, Anna Kozieł

Data dodania: 2021-08-27 10:37:03
Data edycji: 2021-09-07 18:43:59
Ilość wyświetleń: 1281
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej